Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy czekają nas raporty finansowe w języku emoji

22 listopada 2017 | Ekspert księgowego | Jakub Bejnarowicz

DANE | Wszechobecna tendencja do upraszczania przekazów dotyczy nie tylko mediów społecznościowych czy komunikacji w życiu codziennym. Potrzebę coraz szerszego wykorzystania komunikacji obrazkowej widzą także... finansiści.

Nawet jeśli do raportów rocznych w języku emoji jest jeszcze daleko, to umiejętność przejrzystego, prostego i graficznie przystępnego tworzenia raportów finansowych zyskuje na znaczeniu jak nigdy wcześniej.

Finansiści są dzisiaj szczególną grupą zawodową na rynku pracy. Z jednej strony to jedna z profesji najbardziej zagrożonych automatyzacją. Według słynnego już raportu „The Future of Employment: How susceptible are jobs to computerisation?" autorstwa Carla Benedikta Frey'a i Michaela A. Osborne'a, aż 94 proc. księgowych i audytorów musi liczyć się z konsekwencjami komputeryzacji wielu prostych procesów finansowych.

Z drugiej strony, czterech na pięciu finansistów uważa automatyzację i robotyzację za pozytywne zjawiska, które przyspieszą ich pracę i zwiększą efektywność (dane z raportu CIMA „Agile Finance Revealed"). Ma to szczególne znacznie w obliczu wyzwania, jakim jest Big Data. 86 proc. top managerów finansowych przyznało, że ich organizacje nie dają sobie rady z przetworzeniem coraz większych ilości danych na wartościowe informacje, co ma dla nich negatywne konsekwencje (z badań CIMA i AICPA).

Raport finansowy na piątkę

Przedsiębiorstwa nigdy wcześniej nie przetwarzały tak dużej ilości danych, jak dzisiaj. Dlatego też umiejętna selekcja i prezentacja informacji jest jednym z istotnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10909

Wydanie: 10909

Spis treści
Zamów abonament